Неадекватність дій уряду, а також пряме небажання бачити проблеми і труднощі українців ставить під загрозу подальший розвиток країни і позбавляє можливостей здолати наслідки наявних криз. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив лідер політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» і прем’єр-міністр (2016-2019 рр) Володимир Гройсман.

Він нагадав, що півтора роки тому Україна була державою, що стоїть на хороших економічних позиціях і має непогані економічні перспективи – як всередині, так і щодо виходу на глобальні ринки. Але за невеликий проміжок часу весь запас міцності був знищений.

– Зараз ми, приміром, не долаємо пандемію та її наслідки, ми переживаємо її, – сказав Гройсман. – І коли представники влади говорять про те, що все буде нормально, я хочу відповісти – у вас, може, й буде нормально, а от якою ціною звичайні українці переживають і переживуть кризу? От де питання. І ніхто з влади це питання собі не ставить. Ми під загрозою… Насправді все недобре. І ця неадекватність дій породжує нові проблеми. Не для влади – для людей… Це соромно.

Як наголосив Гройсман, у промисловості зараз згорнуті програми капітальних інвестицій, замість програм розвитку і підтримки підприємництва є програма кредитування «5-7-9». Але і за нею гроші під відсотки отримали лише близько 13% заявників, а загальний обсяг виданих кредитів ледь перевищує 20 млрд грн при загальних втратах бізнесу через карантини і падіння економіки в сотні мільярдів гривень.

– Із 2 млн підприємців в Україні кредити отримали близько 8 тисяч – це співставна допомога? – питає Гройсман. – Разом з тим, цього року ми бачимо, що обсяг державних запозичень складе понад 700 млрд грн – 60% бюджету. Це борги, які додатково ляжуть на плечі всіх українців.

На думку політика, національним інтересом нині має стати створення умов, аби українці жили в достатку, щоб бізнес почав інвестувати в свій розвиток, а відтак – у розвиток країни.

От зараз сировинні ринки пішли в ріст. Це добре. Експортери відчуватимуть себе стабільніше, привезуть в країну більше валютної виручки. Але це тенденція на 2-4-6 місяців, і вона не вплине на створення тут нових робочих місць, створення додаткової вартості. Всередині країни все одно лишається купа проблем, а адекватної програми їх подолання – немає. Це доведеться виправляти, – додав Гройсман.

Ми у соцмережах