Лідер політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман закликав українських політиків незалежно від політичної приналежності згуртуватися навколо загроз російської агресії, перестати публічно політизувати оборонні питання, але затребувати безпосередньо від Уряду конкретні рішення – фінансові, бюджетні, промислові – в разі активної фази російської агресії. Про це він сказав в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

«Ми бачимо концентрацію сил РФ на наших кордонах. Це реальна загроза вторгнення. І в такій ситуації має бути свій механізм фінансового забезпечення (армії). Активні бойові дії – це інший порядок використання коштів, які, між іншим, в бюджеті не закладені. І це виклик», – заявив політик.

Він нагадав, що станом на середину квітня Україна досі не має затвердженого державного оборонного замовлення. Але замість того, щоб зібратися у вузькому колі, в закритому режимі і напрацювати потрібні країні рішення, українські політики дозволяють собі не тільки обговорювати в ефірі свої позиції щодо озброєння, а й виносять свої, нерідко суперечливі, думки в публічну площину.

«Зрозуміло, що дискусії мають бути, але точно не про боєприпаси. От ми вже місяць обговорюємо, що немає ДОЗу. Але, якщо така новина стає публічною, має зібратися Уряд і в закритому режимі виробити всі рішення. На жаль, і тут маємо такий самий бардак, як із вакцинацією», – наголосив Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що керівництво України постійно закликає світ до єднання проти російської агресії. І він так само закликав керівників США, Німеччини, Франції приїхати до України і показати тут, на українській землі, підтримку нашій державі. Але окрім закликів до консолідації світу, консолідованою та згуртованою має бути і Україна, переконаний Володимир Гройсман. Саме тому він закликав урядовців, представників військових кіл зібратися на окреме засідання Ради національної безпеки або в іншому форматі і проговорити всі питання в закритому режимі. «Багато балачок відпадуть самі собою», – зазначив Володимир Гройсман.

Ми у соцмережах