У вересні цього року народний артист України, «голос» двох Майданів, екс-міністр культури Євген Нищук  очолив Івано-Франківський осередок політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана». Чому саме Франківщина, які завдання і які рішення вважає першочерговими? Про це – в бліц-інтерв’ю.   

 

Євгене Миколайовичу, навіщо Вам, творчій людині, визнаному митцю, в принципі бути в політиці?  

Це не випадковість. Я ніколи не мав політичних амбіцій, але завжди відчував взаємозв’язок між гострим почуттям справедливості та розумінням, що єдиним інструментом її захистити, є політика. Це привело мене на «помаранчевий» майдан, згодом – на Революцію Гідності й це керує мною зараз.

Сьогодні вкрай важливо бути активним. У суспільстві панує розпач, зневіра, розчарування. І це прекрасний ґрунт для процвітання авторитаризму у чинній владі. Цього не можна допускати. Будь-яку владу треба тримати в тонусі. Як саме? Через політичні впливи, через участь в командах, які користуються довірою людей. Команда «УСГ» саме така.

 

Ви очолюєте Франківський осередок партії. Що для вас ця територія?

Це спроба віддати борг своїй малій батьківщині. Я родом звідти, добре знаю область, її історію, бачу її потенціал, особливо туристичний, рекреаційний.  Але знаю і проблеми. Одна з них — великий відтік людей, які їдуть на заробітки. Людям потрібні рішення – різні й на різних рівнях, щоб залишатися вдома. «Українська Стратегія» такі рішення має і готова продукувати їх надалі.

Так, великим економічним поштовхом для Прикарпаття була децентралізація та об’єднання громад. Вони отримали кошти й можливості, стали розбудовувати інфраструктуру, відкривати підприємства. Зараз реформа згортається – і це великий виклик. Маємо зупинити цей процес.

 

Хто ваші соратники в області? 

Нещодавно ми підписали меморандум про стратегічне партнерство з партією «Платформа громад». Її лідер, Олег Гончарук, як і вся команда, дійсно поділяють нашу систему цінностей. Також активно спілкуюся з активістами «помаранчевого» руху, долучаємо молодь. На Прикарпатті вона дуже активна, не байдужа, готова брати на себе відповідальність.

 

Окрім керівництва осередком, Ви також є членом виконавчого комітету «УСГ». Які напрямки куруєте?  

Гуманітарний блок – питання освіти, екосистеми. Екологія – важлива тема і для Прикарпаття, і для країни в цілому. Опікуюсь також питаннями культурного розвитку, історичного збереження. Причому коли я говорю про культуру, я маю на увазі не просто події. Культура набула ознак м’якої сили, завдяки якій можна промотувати країну і навіть зупиняти війни. Культура дає розуміння хто ми є і як будемо рухатися далі.

Свого часу – в уряді Володимира Гройсмана – ми започаткували багато культурних ініціатив. Відродження кінематографа, Інститут книги, Український культурний фонд, програма «Малі міста – великі враження», програма культурної інтеграції Донбасу. Зараз більшість з них в тій чи іншій формі згортаються. І це непокоїть. Але політичні ситуації змінюються. І якщо є досвід, чесна і чиста репутація, то не треба нічого кидати, а навпаки – давати шанс хорошим проєктам, коли б це не було.

 

 

Ми у соцмережах